Sana ulaşalım


2018 tercih döneminde üniversitelerin sana ulaşıp bilgi vermelerini istiyorsan

Üniversiteler

Yakın Doğu Üniversitesi

Yakın Doğu Üniversitesi 1988 yılında Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin başkenti olan Lefkoşa’da kurulmuş olan bir özel üniveristedir. Bugün 55 ülkeden gelen öğrencileriyle eğitim öğretim etkinliklerini sürdüren bir yükseköğretim kurumudur. Üniversite bünyesinde; Atatürk eğitim, denizcilik, diş hekimliği, eczacılık, fen edebiyat, güzel sanatlar ve tasarım, hukuk, iktisadi ve idari bilimler, iletişim, ilahiyat, mimarlık, mühendislik, sağlık bilimleri, sahne sanatları, tıp fakültesi ve veteriner fakültesi bulunmaktadır.

Maltepe Üniversitesi

İstanbul Marmara Eğitim Vakfı tarafından 1997 yılında kurulan Maltepe Üniversitesi, bir vakıf üniversitesidir. Üniversite, Marmara Eğitim Köyü ve Dragos Kampüsü olmak üzere 2 ayrı yerleşkede eğitim vermektedir. Maltepe Üniversitesinde eğitim ücretlidir. Üniversitenin bünyesinde; eğitim, fen edebiyat, güzel sanatlar, hukuk, iktisadi ve idari bilimler, iletişim, mimarlık, mühendislik, doğa bilimleri ve tıp fakülteleri bulunmaktadır.

İnönü Üniversitesi

1975 yılında kurulan İnönü Üniversitesi bir devlet üniversitesidir. Üniversite bünyesinde ilk olarak 1975 yılında Temel Bilimler Fakültesi ve Eğitim Fakültesi kurulmuştur. 1977 yılında Temel Bilimler Fakültesi'nin Fizik, Kimya ve Matematik bölümlerine öğrenci alınmasıyla da fiilen eğitim ve öğretime başlanmıştır. Üniversitenin merkez kampüsü Doğu Anadolu bölgesinde bulunan Malatya ilindedir.

İstanbul Ticaret Üniversitesi

İstanbul Ticaret Üniversitesi, 2002 yılında, İstanbul Ticaret Odası Eğitim ve Sosyal Hizmetler Vakfı tarafından kurulan bir vakıf üniversitesidir. Üniversite İstanbul’da Üsküdar, Eminönü ve Küçükyalı olmak üzere 3 kampüsle eğitim-öğretim hizmetleri vermektedir. İstanbul Ticaret Üniversitesinde eğitim ücretlidir. Üniversite bünyesinde; hukuk, fen edebiyat, mühendislik ve tasarım, ticari bilimler, iletişim fakülteleri bulunmaktadır.
TÜM ÜNİVERSİTELER
yakın doğu üniversitesi