Sana ulaşalım


2018 tercih döneminde üniversitelerin sana ulaşıp bilgi vermelerini istiyorsan

Üniversiteler

Yakın Doğu Üniversitesi

Yakın Doğu Üniversitesi 1988 yılında Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin başkenti olan Lefkoşa’da kurulmuş olan bir özel üniveristedir. Bugün 55 ülkeden gelen öğrencileriyle eğitim öğretim etkinliklerini sürdüren bir yükseköğretim kurumudur. Üniversite bünyesinde; Atatürk eğitim, denizcilik, diş hekimliği, eczacılık, fen edebiyat, güzel sanatlar ve tasarım, hukuk, iktisadi ve idari bilimler, iletişim, ilahiyat, mimarlık, mühendislik, sağlık bilimleri, sahne sanatları, tıp fakültesi ve veteriner fakültesi bulunmaktadır.

Sinop Üniversitesi

Sinop Üniversitesi 2007 yılında yükseköğretim kurumlarında yapılan düzenleme ile kurulan 17 yeni üniversiteden biridir. Üniversite, Karadeniz Bölgesi’nin en kuzeyinde bulunan, önemli liman kentlerinden biri olan Sinop’ tadır. Üniversite bünyesinde; Fen Edebiyat Fakültesi, Su Ürünleri Fakültei, Eğitim Fakültesi, Boyabat İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi bulunmaktadır.

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi, 1970 yılında kurulmuş olan bir devlet üniversitesidir. Üniversitenin merkez yerleşkesi İç Anadolu bölgesinde bulunan Eskişehir’dedir. Eskişehir merkezinde Meşelik, Bademlik, Çamlık ve Bağlar olmak üzere dört yerleşke ile Sivrihisar ve Mahmudiye ilçelerinde eğitim öğretim faaliyetini sürdürmektedir. Üniversite bünyesinde; diş hekimliği, eğitim, fen edebiyat, iktisadi ve idari bilimler, ilahiyat, mühendislik- mimarlık, sanat ve tasarım, tıp ve ziraat fakültelerini bulundurmaktadır.

Turgut Özal Üniversitesi

Ankara Keçiörendeki kampüsünde 2010-2011 eğitim-öğretim yılında eğitime başlamış olan Turgut Özal Üniversitesi, bir vakıf üniversitesidir. Üniversitede eğitim ücrete tabidir. Üniversite bünyesinde; İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Mühendislik Fakültesi, Hukuk Fakültesi ve Tıp Fakültesi bulunmaktadır.
TÜM ÜNİVERSİTELER
yakın doğu üniversitesi