Sana ulaşalım


2016 tercih döneminde üniversitelerin sana ulaşıp bilgi vermelerini istiyorsan

Bülent Ecevit Üniversitesi

Tarihçe

Zonguldak Karaelmas Üniversitesi’ne bağlı olarak Karabük ilinde eğitim-öğretim faaliyetlerini sürdüren fakülte ve Tercih Robotuyüksekokullar, 2007 tarihinde Karabük Üniversitesi çatısı altında toplanmıştır. Üniversitenin merkez yerleşkesi Batı Karadeniz bölgesinde bulunan Karabük'tedir.

Üniversite'nin Bulunduğu Şehir Hakkında

Karabük ili, Karadeniz Bölgesinin Batı Karadeniz Bölümünde kalmaktadır. Karabük, Tercih Robotutarihi Safranbolu Evleri ile ün kazanmış bir şehirdir. Aynı zamanda Unesco tarafından Dünya Mirası listesine girmiş bir kenttir. Karabük'ün ilçeleri Eflani, Eskipazar, Yenice, Ovacık ve Safranboludur. Karabükte gezilecek yerler arasında ilk sırada Safranbolu Evleri gelmektedir. Diğer gezilip görülecek yerler; Stefanos Kilisesi, Taş Minare Cami, Cinci Hanı, Sarıçiçek Yaylası, Taşköprü, Eski Hamam, Mencilis Mağarası ve Sorkun Yaylası olarak sayılabilir. Ayrıca, Türkiye’nin önemli ormanlık alanlardan olan Yenice ormanları “Açık Hava Orman Müzesi” olarak belirlenmiştir.

Burs ve Yurt Olanakları

BURS OLANAKLARI: Üniversitede eğitim-öğretim görmekte olan öğrencilere; Yükseköğretim Kredi ve Yurtlar Kurumu, Başbakanlık Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları, Diyanet Vakfı, Türk Eğitim Vakfı, Türkiye Bilimsel ve Teknik Araştırma Kurumu, Vakıflar Genel Müdürlüğü, ve Karabük’te bulunan dernekler tarafından burs verilmektedir. YURT OLANAKLARI: Karabük’te, çok sayıdaki özel yurtların yanında, Tercih RobotuKredi ve Yurtlar Kurumuna ait toplam 1960 yatak kapasiteli yurtlar bulunmaktadır.

Spor Olanakları

Her yıl geleneksel olarak bahar döneminde düzenlenen Üniversite içi spor şenlikleri yapılır. Sportif Tercih Robotuetkinlikler, üniversitenin kapalı ve açık spor salonlarında gerçekleşmektedir. Öğrencilerin kampüslerde kullanabileceği 2 adet kapalı ve 2 adet de açık spor tesisleri mevcuttur. Futbol, voleybol, basketbol masa tenisi gibi çeşitli branşlarda, hem bölge sporcularına ve hem de vatandaşlara hizmet verilmektedir. Spor Tesisleri ile öğrenciler kendilerini farklı branşlarda geliştirmekte ve farklı sosyal aktivitelerde bulunma şansını elde etmektedirler.

Kültürel Etkinlikler

Fakülte ve yüksekokullarda mevcut kütüphanelerin yanında, Karabük Üniversitesi Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığına bağlı olarak oluşturulmuş bir kütüphane Tercih Robotumevcuttur. Üniversitede araştırma ve benzeri faaliyetlere hizmet vermek amacıyla 12.969 adet kitap ve 3848 basılı periyodik yayın mevcuttur.

Sağlık İmkanları

Öğrencilerin tedavi ve muayene hizmetleri Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığına Tercih Robotubağlı Karabük Merkez kampüsündeki sağlık ünitelerinde yapılmaktadır. Sosyal güvencesi olmayan öğrencilere acil serviste muayene imkânı tanınmaktadır. Ayrıca öğrenciler, ilaç bedelinin az bir miktarını ödeyerek ilaçlarını satın alabilmektedirler.

Web Sayfası ve Telefon Numaraları

İnternet Adresi: www.karabük.edu.tr Telefon: 0370 433 82 00

Bülent Ecevit Üniversitesi Hakkındaki Düşünceler ve Sorular

Konumu:

Bülent Ecevit Üniversitesi Bölümleri ve 2016 Taban Puanları

Bölüm Kontenjan Puan Türü Puan Açıklama
İşletme 54 TM-1 0.000 İngilizce, Ücretli
İşletme 6 TM-1 0.000 İngilizce, Tam Burslu
İşletme 49 TM-1 0.000 Ücretli
İşletme 6 TM-1 0.000 Tam Burslu
Lojistik 6 YGS-6 0.000 Tam Burslu
Lojistik 54 YGS-6 0.000 Ücretli
Rehberlik Ve Psikolojik Danışmanlık 54 TM-3 0.000 Ücretli
Rehberlik Ve Psikolojik Danışmanlık 6 TM-3 0.000 Tam Burslu
yakın doğu üniversitesi